Jazz/World

Hangfestők

2009.04.18. 00:00
Ajánlom
A Hangfestők trió előadásában egy magyar népdalfeldolgozásokból álló műsort hallhatnak az érdeklődők. A produkció nemcsak egyediségével, hanem színvonalával is kiemelkedik a manapság oly divatos világzenei projektek közül.

Hangfestők

A népdalokat spanyol flamencoval és egyéb gitárzenei stílusokkal ötvözve az énekesnő és a két gitárművész egy teljesen egyedülálló zenei fúziót hozott létre. Például a "Ne sírj, kedves" és a "A csitári hegyek alatt" kezdetű népdalokra flamenco bulerías-okat, a "Duna parton van egy malom" kezdetű népdalra flamenco seguiriyas-t, a "Hol jártál az éjjel" kezdetű népdalra pedig flamenco rumba-t írtak. Hangfestők trió 2008-ban meghívást kapott Spanyolországba, a Zaragozai Világkiállításra, ahol a magyar pavilon kiemelt eseményén, az augusztus 24-i Magyar Nemzeti Napon, a magyar köztársasági elnök jelenlétében ők adták a nyitókoncertet. 2008 januárjában pedig Brüsszelben szerepeltek egy kelet-közép európai országokat bemutató kulturális rendezvényen, körülbelül 1000 fős közönség előtt. Természetesen a külföldi fellépések mellett az együttes rendszeresen szerepel rangos hazai koncerthelyszíneken is.

A Hangfestők trió tagjai:

Bartók Eszter: Magyarország egyik legnépszerűbb és legtehetségesebb fiatal énekes-dalszerzője. Egy borsodi kis faluban nőtt fel, ahol a népi hagyományok jelenléte természetes része volt életének. Négy évesen már tagja volt a helyi népdalkörnek, és számos fesztiválon énekelt. Kezdetben novellákat, verseket írt, majd a főiskola évei alatt a versekből dalok születtek, és ekkor talált rá saját zenei hangjára. 2005-ben jutott a Megasztár döntőjébe, 2006-ban pedig "Az év felfedezettje" kategóriában eMeRTon díjat kapott. Emellett számos más díjat és kategóriajelölést is magáénak tudhat. Eddig két - kizárólag saját szerzeményeket tartalmazó - szólólemeze jelent meg Magyarország egyik vezető lemezkiadójánál, a Tom-Tom Records-nál.

Sinha Róbert: 2006-ban szerzett diplomát a Holland Királyi Zeneakadémia klasszikus gitár szakán. Mindig is érdekelték a határterületek: a klasszikus zene, a flamenco, a jazz és a népzene különböző kapcsolódási pontjai, illetve az együttműködési lehetőségek más művészeti ágak, például az irodalom, a színház és a táncművészet képviselőivel. 2006-ban a Brüsszeli Magyar Kulturális Intézetben adott koncertet, a "Partra magyar" (Hongarije aan Zee) elnevezésű 2004-es hollandiai magyar kulturális évad keretében pedig Amszterdamban és Hágában is fellépett. Többször szerepelt élőben a Magyar Televízió, az RTL Klub, és a TV2 különböző műsoraiban. 2004 és 2006 között 5 előadását támogatta a budapesti Spanyol Nagykövetség.

Vidák Róbert: a legnagyszerűbb magyar roma-zenész hagyományok képviselője. Spanyolországban, illetve Magyarországon koncertező spanyol mesterek kurzusain tanulta a flamenco-gitározást. Viszont ebben ő - másokkal ellentétben - nem a spanyolokat próbálja utánozni, ehelyett inkább nagyon jó érzékkel beépítette azt saját zenei kultúrájába. A hazai zenei élet aktív tagja, több CD-n is közreműködött. Különböző produkciók résztvevőjeként rendszeresen szerepel rangos művészeti fesztiválokon és koncerthelyszíneken. Számos alkalommal lépett fel élőben a legnézettebb televíziós csatornákon.

2009. április 23. 20:00 - Fonó
Hangfestők
Tagjai: Bartók Eszter, Sinha Róbert, Vidák Róbert

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Jazz/World ajánló

Életöröm és vérpezsdítő muzsika – jön a 3. Nemzetközi Cigány Dal Napja

Idén augusztus 8-án –a legendás észak-macedón énekes, Esma Redžepova születésnapján – harmadik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Cigány Dal Napját. Az eseménysorozatban ezúttal már hat ország tizenöt helyszíne vesz részt.
Jazz/World interjú

„A zene lényege a töltekezés” – beszélgetés Weisz Gábor jazzszaxofonossal

A koronavírus idején asztalosnak állt, de az állandóan zsongó kereskedelmi rádió elkergette a műhelyből. Szerencsére Weisz Gábor ismét a szaxofonjával keresi a kenyerét. Számos formációban játszik, egyre sikeresebb, és már pontosan tudja, hogy a zene nem csak technikai tudásból áll.
Jazz/World hír

Harminc feltörekvő zenész léphet fel a Magyar Zene Háza külső és belső tereiben

Idén nyáron, a Fringe program keretében zeneiskolásoknak, hobbizenészeknek, feltörekvő zenekaroknak és utcazenészeknek adnak lehetőséget a fellépésre a Magyar Zene Ház különböző pontjain.
Jazz/World magazin

Szabadnak hittük és öröknek – emlékezés Fábián Julira

A tragikusan korán elhunyt énekesnő, Fábián Juli július 9-én lenne 44 éves. Hosszú betegség után, 37 éves korában hunyt el, 2017. december 16-án. Fáy Miklós megemlékezése 2018-ban jelent meg a Fidelio Kult50 kiadványában.
Jazz/World ajánló

Csibész francia jazztrió a BJC-ben

Immár tizenöt éve kezdte meg világhódító útját a Rémi Panossian Trio. A világ nagy jazzfesztiváljain rendszeresen koncertező formáció hamarosan a Budapest Jazz Clubba látogat.