Az Akadémia a befogadást, a sokszínűséget és a nemek közötti egyenlőséget hirdeti, hiszen – mint azt a szervezők vallják – a tehetség nemtől, kortól és származástól független. A NMIA ösztöndíjakkal is támogatja a zenészeket, esélyt adva a hátrányos helyzetű tanulóknak arra, hogy színvonalas oktatásban részesülhessenek.
Az Akadémia olyan partnerekkel dolgozik együtt, mint a Cadenza Művészeti Ügynökség (Magyarország), Asociación Cultural Musical Sociedad Filarmónica de Vilagarcía (Spanyolország), Polifonia (Bulgária), Anna Rothschild Ensemble Verein (Ausztria).
A mesterkurzusok a következő két évben ezekben az intézményekben valósulnak meg, Budapesten pedig már augusztus 25. és 30 között megszervezik a képzést.
A NMIA a jelenkor igényeire és tendenciáira reagál, kombinálva a személyes és az online mesterkurzusok, workshopok elemeit.
„Az Akadémia egyik sarokpontjaként személyes mesterkurzusokat szervezünk, amelyek négy helyszínen kerülnek megrendezésre. Nyáron Budapesten, Bécsben, Nikolovóban és Vilagarcia de Arousában ötnapos mesterkurzusokat szervezünk partnereinkkel együttműködésben, nemzetközi hírű európai zenészekkel. A személyes mesterkurzusokat év közben is folytathatják a résztvevők online formában, így szeretnénk elérhetőbbé tenni a magas színvonalú oktatást a felnőttek részére is” – mondta a kezdeményezésről Miranda Liu hegedűművész, hozzátéve, hogy az online előadások több olyan területet is érintenek, melyeknek ismerete elengedhetetlen egy hosszú és sikeres karrier felépítéséhez.
A New Millenium Nemzetközi Akadémiára bármilyen korú, nemű, származású, vagy társadalmi-gazdasági helyzetű zenész jelentkezhet.
Az oktatók között van többek között Miranda Liu (Koncertmester, Concerto Budapest, V4 String Quartet, Central European String Quartet), Korcsolán Orsolya (Musikschule in Wien, Anna Rothshield Ensemble), Vlad Stanculeasa (Koncertmester, Bázeli Szimfonikus Zenekar, Barcelona Szimfonikus Zenekar, Fesztiválzenekar) – hegedű, Bartosz Koziak (V4 String Quartet, Bydgoszcz zenei egyetem ) – cselló, Győri Noémi (Royal Northern College of Music, Manchester) – fuvola, Pálfi Csaba (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem) – klarinét, Sugár Gergely (Wiener Symphoniker, Anna Rothshield Ensemble, Grazi Zeneművészeti Egyetem) – kürt, Georgy Tchaidze (Honens Zongoraverseny győztese), Josu Solaun (Enescu Zenei Verseny győztese) – zongora, és Bábel Klára (Magyar Rádió Szimfonikus Zenekar) – hárfa.
A budapesti mesterkurzusra július 15-ig várják a jelentkezéseket az alábbi oldalon, további információ pedig a nmicmf@yahoo.com e-mail címen kérhető.
Fejléckép: Miranda Liu (fotó: Suha Péter)