(A bokrétaünnep után Lakatos Gergely főmérnök rögtönzött sajtóbejárást tartott az újuló épület eddig még nem látott tereiben is, melyről képes beszámolót készítettünk, amit itt tekinthetnek meg.)
Batta András rektor beszédében azt hangsúlyozta, hogy a Zeneakadémia a pincétől a padlásig teljesen megújul a modern technológiák segítségével és a hagyományok megőrzése mellett. Mint ahogy felidézte, 2011. augusztus 26-án írták alá az Arcadom Zrt.-Laki Zrt.-Swietelsky Magyarország Kft. alkotta konzorciummal a kivitelezői szerződést és az érdemi munkákhoz szeptemberben láttak hozzá. A tervek szerint 2013 őszén itt kezdik majd a tanévet. Mivel az 1907-ben készült épületnek újabb terheléseket is viselnie kell, ezért a Swietelsky Magyarország 1200 furatot helyezett el a talajban, melyeket betonnal töltött meg. Ez az alapozás segíti a július végén beemelt, mintegy 26 tonnás acélszerkezet megtartását is, mely a hangversenyterem felett ível át, és amire a Nagyterem klimatizálásához szükséges gépeket, berendezéseket helyezik majd el. "2500 m³ sittet szállítottak el, 3000 m³ betont és 450 tonna acélszerkezetet építettek be az épületbe" - világított rá az építkezés nagyságrendjére a rektor.
"A munka sava-borsa azonban még hátravan" - emelte ki Bognár Árpád, a Swietelsky Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója, utalva a hátralévő épületgépészeti, -villamossági, akusztikai szigetelések, falburkolatok, belsőépítészeti és restaurátori feladatokra. Laki Péter, a Laki Épületszobrász Zrt. igazgatója szerint egy ilyen munkához nem elég a korrekt szerződés, a jogszabályokon és a közbeszerzés útvesztőin való átjutás "kell, hogy az épület is hasson ránk" - fogalmazott.
Az építők közül többen, például a hatalmas acélszerkezetek beemelésével bravúrosan dolgozó toronydaru-kezelők, emléklapokat vettek át a rektortól, majd Boldoczki Gábor világhírű trombitaművész és tanítványa, Siket István duója játszott, miközben a tervezők, építők, valamint az egyetem szalagjaival díszített bokréta a magasba emelkedett. (Az ünnepség vidám hangulatához az In Medias Brass Quintet is hozzájárult játékával.)
A Liszt Ferenc Zeneakadémiája, az európai felsőfokú zeneoktatás megújuló központja elnevezésű, európai uniós támogatással megvalósuló rekonstrukció - a Wesselényi utcai, Ligeti György nevét viselő épülettel együtt - az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg mintegy 11 milliárd forintból. A Korb Flóris és Giergl Kálmán tervezők Zielinsky Szilárd statikus mérnök közreműködésével készült Liszt téri épületet Magyari Éva, Pazár Béla, Potzner Ferenc tervei alapján újítják fel.
(A bokrétaünnep után Lakatos Gergely főmérnök rögtönzött sajtóbejárást tartott az újuló épület eddig még nem látott tereiben is, melyről képes beszámolót készítettünk, amit itt tekinthetnek meg. A cikkhez tartozó fórumot bezártuk, hozzászólásaikat a Zeneakadémia fórum topicban tehetik meg.)