A Partitúra kulturális időutazása ezúttal az egykori Saváriában folytatódik, ahol 1700 évvel ezelőtt megszületett Szent Márton, a város védőszentje. Azóta Szombathely a társastánc magyarországi fellegvára lett, hogyan és miért kiderül az adásból, ahol még rumbázni is tanítják a műsorvezetőket. A város egyben a magyar kortárs képzőművészet egyik legfontosabb bástyája, itt látható az Irokéz Collection is, és innen származik Pados Gábor, a nemzetközi hírű acb galéria vezetője.

Batta András és Miklósa Erika a Savaria Táncegyüttes tagjaival a Partitúra forgatásán, Szombathelyen (Fotó/Forrás: Gál Bereniké)
Szintén szombathelyi kötődésű a világirodalom egyik legrejtélyesebb alakja, Mr. Leopold Blum, akinek édesapja, Virág Rudolf a városból származik, James Joyce híres Ulysessében. Világverseny-győztes dobó atlétáink is ebből a városból származnak, és ez az a hely, ahol nagyszerű színházi és zenei élet alakult ki. A műsorban benézhetnek az ország egyik legfiatalabb színházába, a Weöres Sándor Színházba, ahol az igazgató, Jordán Tamás kalauzolja el a stábot. Miklósa Erika, Batta András és Novák Péter természetesen nem hagyja ki a Savaria Szimfonikus Zenekar muzsikáját sem. Önök se tegyék!
A Partitúra vállaltan szubjektív képet ad egy-egy régió, város kulturális életéről. A második évad új epizódjaiban a fókusz elsősorban a kisebb településekre és térségekre, a helyi szinten nagyot álmodókra és alkotókra irányul.
A Fidelio is a stábbal tart
Videóriportokkal, háttér interjúkkal kapcsolódunk be a felfedező körútba. Kiemelt médiapartnerként folyamatosan beszámolunk az egyes forgatásokról, werkvideóink képet adnak a kulisszák mögötti világról, a készülődésről és a stábtagok munkájáról is. Minden héten az aktuális részekhez kapcsolódó videóval jelentkezünk.
Az előző adások megnézhetők ide kattintva >>>
Fejléckép: Pados Gábor és Batta András a Partitúra forgatásán, Szombathelyen (Fotó: Gál Bereniké)