„Ugyanazoknak az erőknek van jog- és gondolatfolytonossága, amelyek tizenegy éve mást se csinálnak, csak nagyítóval néznek bennünket, és fogást keresnek rajtunk” – hangsúlyozta az ATV Egyenes beszéd című műsorában Vidnyánszky Attila, akit annak kapcsán hívtak be, hogy az elmúlt napokban vita alakult ki a Nemzeti Színház és a novemberben balesetett szenvedett Szász Júlia között az eddigi kifizetések mértéke kapcsán. Véleménye szerint nem mérgesedett volna el ennyire a helyzet, „ha nem lennének erők, amelyek abban érdekeltek, hogy minket meghurcoljanak, állandóan pellengérre állítsanak”.
Kapcsolódó
Mást állít a Nemzeti Színház és a balesetben megsérült Szász Júlia az eddig fizetett pénzekről
Cáfolja Vidnyánszky Attila azon kijelentését Szász Júlia, hogy a Nemzetiben történt balesetben érintett két színművész eddig fejenként több mint ötmillió forintot kapott volna a táppénzen felül, különböző jogcímeken.
A Nemzeti Színház főigazgatója a műsorban sérelmezte, hogy sem Szász Júlia, sem Horváth Lajos Ottó nem reagálta le korábban azokat az állításokat, miszerint a Nemzeti Színház nem fizetett nekik semmit, helyette most az ő nyilatkozatára szólalt csak meg Szász Júlia. „De egyikük sem reagálta le a 2,4 millió forintos biztosítási ajánlatot, amelyet a biztosító adni szeretett volna. Megfogalmaztak irányunkba egy jelentős, 7,6 millió forintos kártérítési összeget. Mi azt mondtuk, küldjék el a számlákat, ez a fenntartó igénye is. Julitól válasz nem érkezett” – fogalmazott, hozzátéve, sérelemdíjat is felajánlottak Szász Júliának.
„Nem nélkülöznek.”
A műsorvezető azon kérdésére, összefüggés lehet-e aközött, hogy Szász Júlia nem vette fel a sérelemdíjat, valamint hogy jelenleg is zajlik a rendőrségi vizsgálat az ügyben, Vidnyánszky így reagált: „Lehet. Sérelemi díj kapcsán meghatározó lesz az orvosi szakvélemény, hogy a sérülés maradandó-e vagy sem. Az orvosi szakvélemény ezt felelősséggel csak egy év után tudja megállapítani.
Ha havi lebontásban megnézzük, mennyi pénzhez jutnak, szerintem nagyon tisztességes pénzt kapnak. Nem nélkülöznek.”
„Ha ott normális volna a kommunikáció, hamar túllendülnénk, és tudnánk fizetni” – jegyezte meg később Szász Júlia kifizetése kapcsán, míg Horváth Lajos Ottó esetében elhangzott, hogy ott a felelősség tekintetében még vannak vitás kérdések, mivel a színművész tartotta a kezében Szász Júliát, amikor a baleset történt. „…nem oda lépett, ahova harmincháromszor és ugyanennyi próba alkalmával, és ahol a kollégái is cikázgatnak le-föl, hanem egy másik irányba indult el, és leesett” – tette hozzá Vidnyánszky Attila.
Az igazgató arra is emlékeztetett, hogy ő hozta színházba Szász Júliát diákként, fogta a kezét, és szakmailag építette, mert látta benne a jövőt, eljuttatta a Rómeó és Júlia női főszerepéig (ebben az előadásban történt tavaly novemberben a baleset). „Tényleg azt kívánom, itt most, hivatalosan, hogy
Horváth Lajos Ottó és Szász Júlia is találjon magának olyan színházat, ahol jobban vigyáznak rájuk, mint ahogy én vigyáztam”
– hangsúlyozta Vidnyánszky Attila. Arra a kérdésre, dolgozna-e Szász Júliával a jövőben, az válaszolta: „Hosszú időnek kéne eltelnie, hogy ezek a sérelmek, sebek, amiket lehet, hogy kölcsönösen okoztunk egymásnak, elmúljanak. De elmúlhatnak.”
Forrás: ATV
Fejléckép: Vidnyánszky Attila (fotó/forrás: 4K Media Studio / Színházi Olimpia)