Vizuál

Philip Glass zseniális zenéjével mutatták be a Jane Goodallról szóló filmet

2018.01.18. 09:03
Ajánlom
Ha két ikon találkozik egy alkotásban, abból csak valami jó sülhet ki. Bratt Morgan dokumentumfilmjében a legendás állatvédő aktivista, Jane Goodall története az Oscar-jelölt, Golden Globe-díjas zeneszerző, Philip Glass zenéjével elevenedik meg.
jane

jane

A Jane című film több mint 50 évet felölelő archív felvételeken és interjúkon keresztül meséli el egy olyan nő történetét, aki csimpánzkutatásával megkérdőjelezte a férfiak uralta tudományos világot, és forradalmasította a természet megértésének metódusait. A National Geographic filmjét még csak december végén mutatták be, de máris rengetegen nézték meg Amerikában, Kanadában és Angliában. Philip Glass – aki azelőtt soha nem találkozott személyesen Jane Goodallal – maga is „rendkívül szokatlannak” nevezte a Jane című alkotást. Szerinte már önmagában az is izgalmas, hogy egy még élő, 84 éves legendát láthatunk a vásznon 24 éves korában beszélni. 

A 20. század egyik legbefolyásosabb zeneszerzője szerint Jane Goodall élete nagyban hasonlít a zenész hivatásra:

„Itt van egy nő, akit egész életében a természet iránti tudásvágy és az állatok iránti elkötelezett szenvedély hajtott. Egy zenész sem azért lesz zenész, hogy híres legyen – lehet, hogy sok pénzt keresel a zenéléssel, de nem ezért kelsz fel reggel. Csupán a motiváció számít. Jane-t látva megérted, mit jelent az önazonosság és a becsületes munka” - fogalmazott.

Philip Glass egy másik interjúban azt is elárulta, hogyan írta a zenét a filmhez. „Az inspiráció egyenesen a filmből jött. Ez a korábbi filmes munkáim esetében nem így volt: akkor igyekeztem minél kevesebbszer megnézni a filmet, hogy egy friss szemszögből tudjak új jelentéseket hozzáadni a zenémmel. A Jane esetében a zene a képekkel együtt létezik, egyfajta narrációként” - mondta. Egyelőre nem tudni, mikor vetítik itthon a filmet, de addig is lássuk a hivatalos előzetesét:

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Vizuál hír

Falfestmény őrzi majd a II. kerületben Szenes Hanna emlékét

Új, ezúttal történelmi témájú akcióval jelentkezik a Színes Város Csoport. A tűzfalfestmény megalkotásával Szenes Hanna, a mártírhalált halt költő és ejtőernyős előtt tisztelegnek.
Vizuál ajánló

Nyaralástörténeti kiállítással nyílt meg a balatonfüredi Esterházy-kastély, amely újra régi fényében látható

A közelmúltban átadott Esterházy-kastély állandó kiállítása mélyebben foglalkozik a város kultúrtörténetével, minden oldalról körüljárva a gyógyvíz és a köré épült komplex gyógyászati központ múltját.
Vizuál ajánló

Visszatért Pozsonyba a Határtalan design kiállítás

A 20 éves múltra visszatekintő Határtalan design második alkalommal mutatkozik be Pozsonyban. A Bratislava Cultural Summer Fesztivál hivatalos programjában is szereplő eseménysor a város egyik legfontosabb kiállítóhelyén, az Umelka Galériában látható július 13. és augusztus 10. között.
Vizuál ajánló

Mikor pusztul el egy birodalom? – szeptemberben érkezik a mozikba Francis Ford Coppola új filmje

Megérkezett az első magyar teaser előzetes a legendás amerikai rendező legújabb, Megalopolisz című sci-fijéhez, amely Coppola testamentuma és egyben a gyáva hollywoodi stúdiórendszer kritikája is.
Vizuál ajánló

Játéktól a mesterségig – népi kézműves kiállítás nyílt a Hagyományok Házában

A Hagyományok Háza egyedülálló tárlattal várja a látogatókat Játéktól a mesterségig címmel, amely a népi kézműves szakképzések végzős hallgatóinak vizsgaremekeit mutatja be, szeptember 25-éig.