Zenés színház

Kiemelkedő művészeit díjazta az Operaház

2016.06.26. 11:02
Ajánlom
A Magyar Állami Operaház legrangosabb díjait az aktív szólisták megbecsülésére, tehetségük és teljesítményük értékelésére hozták létre 2012-ben.

Kamaraénekesi díjjal Schöck Atalát, Pasztircsák Polinát és Palerdi Andrást, az Opera kamaraművésze címmel pedig Danyilova Galina koncertmestert jutalmazta az Opera vezetése. A Magyar Nemzeti Balett Étoile-ja (Csillaga) Leblanc Gergely lett.

Pasztircsák Polina

Pasztircsák Polina

A kamaraénekeseket jutalmazó díjjal kitüntetett Schöck Atala egyike a kiemelkedő tehetségű mezzoszoprán énekesnőknek. Karrierje európai színpadokon indult, a budapesti Operában 2004-ben debütált. Nevéhez fűződik az évad elején bemutatott Werther női főszerepe. A másik díjazott, Pasztircsák Polina 2011 óta számos főszerepben mutatkozott be a Magyar Állami Operaházban, hiteles alakításaival, érett művészetével kivételes értéket teremtve. A kamaraénekesi kitüntetést a férfi énekesek közül kiérdemlő Palerdi András az Opera vezető basszusa, aki a most záruló évadban tizenegy szerepet alakított és összesen negyvenhét előadásban lépett színpadra.

A Magyar Állami Operaház Kamaraművésze címmel kitüntetett Danyilova Galina hegedűművész harmincegy esztendeje tagja az Opera zenekarának, és ez idő alatt negyedik alkalommal kapott szakmai elismerést. Leblanc Gergely magántáncos, aki a következő évadban viselheti a Magyar Nemzeti Balett Étoile-ja címet, öt éve tagja az Opera balett-társulatának, és a kezdetektől magas színvonalú technikai tudást igénylő szólószerepekben bizonyítja tehetségét.

A kitüntetett művészek egy évadon keresztül viselhetik a kiérdemelt címet, amellyel együtt kiemelt honorárium is jár.
4D84BA15-188A-4F94-B8AB-2FF1625664F5

4D84BA15-188A-4F94-B8AB-2FF1625664F5

Leblanc Gergely: „A táncosnak az idő az ellensége”

Kiszámíthatatlan és nehéz pálya a táncosoké. Mégis azok, akik művelik, a legszebbnek tartják. Egy klasszikus balettművészt és egy kortárstáncost, koreográfust ültettünk egymás mellé, beszéljenek a két műfaj sajátosságairól és hasonlóságairól.

A Leblanc Gergellyel és Duda Évával készült interjúnkat itt olvashatja.

A dalszínház egykori jeles művészeinek és emlékezetes egyéniségeinek emlékére alapított díjak közül idén a Ferencsik-emlékplakettet kiemelkedő művészi munkájáért Pólus László, az Opera zenekarának gordonkaművésze, a Komor Vilmos-emlékplakettet pedig Lakatos Péter kürtművész érdemelte ki. A Márk Tivadar-emlékplakett idei díjazottja Szendrényi Éva díszlettervező, aki számos sikeres operaházi produkció alkotója. Az Oláh Gusztáv emlékére alapított díjat Cser Krisztián magánénekes vehette át, aki nemzedékének legígéretesebb basszistája. A Gela-plakettet Tóth Erika rendezőasszisztens kapta, aki a most záruló évadban is több produkció gazdájaként szolgálta példás szakmaisággal az intézményt.

hírlevél

A kultúra legfrissebb hírei, programajánlók és exkluzív kedvezmények minden csütörtökön a Fidelio hírlevelében

Nyomtatott magazinjaink

Ezt olvasta már?

Zenés színház kritika

Drámai kontúrok, finom árnyalatok – Richard Strauss Elektrája a Bajor Állami Operában

A legendás német rendező, Herbert Wernicke 1997-ben bemutatott Elektra-produkciója az idei évadban is szerepelt a Bajor Állami Opera műsorán, a produkció parádés szereposztással és kimeríthetetlen művészi energiával került színre.
Zenés színház interjú

„Csak akkor lehet szabadon alkotni, ha nincsenek félelmeink” – beszélgetés Tassonyi Balázzsal

Tassonyi Balázs elképesztően erős évadot tudhat maga mögött. A Színház- és Filmművészeti Egyetem harmadéves hallgatójaként 2024-ben debütált a Budapesti Operettszínház több előadásában is, és főszerepet kapott a Carmenben.
Zenés színház hír

Elfeledett ír operát mutat be Halász Péter Dublinban

Hatalmas sikert aratott 1860-ban a Lurline, az írek egyik legismertebb operaszerzőjének, William Vincent Wallace-nek műve. A méltatlanul elfeledett darab újrafelfedezése közel egy évszázadot váratott magára, most Halász Péter karmester mutatja be újra Dublinban.
Zenés színház ajánló

Élje át ön is élő időben a Bayreuth-i Ünnepi Játékok nyitóelőadását!

Wagner ritkán játszott operájának, a Trisztán és Izoldának élő közvetítése Bayreuth-ból Magyarországon először 2024-ben, kizárólag a budapesti Cinema MOM moziban lesz megtekinthető.
Zenés színház hír

Színházi előadás készült egy Kurtág-műből

Július elején mutatta be az Aix-en-Provence-i Fesztivál a Dalok és töredékek című produkciót, amely Kurtág György Kafka-Fragmente Peter Maxwell Davies Eight Songs for a Mad King című művére épül.